Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukázka z referátu Moravskoslezský kraj

... OKRES BRUNTÁL
Bruntálský hornatý okres patří svou rozlohou 846 km2 ke třem největším okresům v České republice. Žije v něm 103 030 obyvatel. Kromě Čechů zde žijí Poláci, Rumuni, a další národnosti. Ze 71 obcí je 7 měst. Téměř polovina rozlohy okresu je zalesněna. Významné postavení zaujímá zemědělství, dále potravinářský, textilní, dřevozpracující a strojírenský průmysl. Tradiční je výroba varhan. V okrese Bruntál je osm středních a středně odborných škol a tři střední odborná učiliště. Přírodní dominantou okresu je nejvyšší hora Jeseníku Praděd (1 492 m. n. m.).

NOVÝ OKRES JESENÍK
Nový okres od roku 1996, který se rozdělil od okresu Bruntál má svou rozloho 954 km2. V okresu nyní žije okolo 84 023 obyvatelů. Informace jsou obsažené v okresu Bruntál.
Rarita města Jeseníku je léčba. Léčba v Jeseníku je založena na syntéze nejnovějších poznatků lékařské vědy a osvěčených Piesssnitzové léčby s použitím studené vody. Koupele jsou určené na léčení rozličných nervových chorob, psychických poruch, poruchy látkové přeměny, choroby z povolání a některých nespecifických onemocnění dýchacích cest.

Celý referát Moravskoslezský kraj

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

k moravskoslezskymu kraji

(Iveta, 5. 1. 2009 18:36)

Moc mi pomohly tady ty referaty k tomuto kraji hodne sem se toho dozvedela moc dekuju ......